Kiszervezi védelmi ipari érdekeltségeit a magyar állam
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
A világ legfejlettebb gazdaságával rendelkező demokratikus államok csoportja szerint Irán a regionális instabilitás és terrorizmus fő forrása.
A G7-országok csoportja hétfőn késő este kiadott nyilatkozatában támogatásáról biztosította Izraelt, míg Iránt a közel-keleti instabilitás forrásának nevezte – írja a Reuters.
Az Irán és Izrael közötti háború – amely pénteken kezdődött, amikor Izrael légicsapásokat indított Irán ellen – riadalmat keltett egy olyan régióban, amelyben már a 2023 októberében kirobbant gáza harcok óta nagy a feszültség.
„Megerősítjük, hogy Izraelnek joga van megvédeni magát” – áll a G7-ek nyilatkozatában. – „Irán a regionális instabilitás és terrorizmus fő forrása” – áll még a közleményben, amelyben az is szerepel, hogy a G7 „egyértelmű álláspontja, hogy Irán soha nem rendelkezhet nukleáris fegyverrel”.
Izrael egy általa megelőző csapásnak nevezett támadást indított pénteken Irán ellen, annak érdekében, hogy megakadályozza a síita teokrácia nukleáris programját. Azóta a két ország légi háborút vív egymással, ennek eddig több mint 220 iráni és 24 izraeli halálos áldozata van, miközben Teherán váltig tagadja, hogy katonai jellegű nukleáris programon dolgozna, és azt is kijelentette, hogy az atomsorompó-egyezmény értelmében joga van békés célokra nukleáris technológiát fejleszteni, beleértve az urándúsítást is.
Izrael nem írta alá az atomsorompó-egyezményt, mégis az egyetlen ország a Közel-Keleten, amelyről mindenki tudni véli, hogy rendelkezik atomfegyverrel, noha ezt soha nem ismerte el, bár nem is tagadta.
Ugyanakkor egyelőre nem látszik az az opció, ami a békés elrendezéshez vezetne, hiszen Benjamin Netanjahu jelenleg nyeregben érzi magát, és bármilyen békés rendezés egyezkedést követelne meg, míg ő, pláne miután bejelentette, hogy az izraeli légierő kivívta a légi fölényt Irán fölött, leginkább diktálni szeretne.
Nem tűnik partnernek a tárgyalásokban Teherán sem, mivel az irániak, mint arról korábban már írtunk, úgy gondolják, Izrael nem engedheti meg magának, hogy hosszú távon lekösse magát egy anyagháborúban, így a diplomáciai tapogatózásaik egyelőre csak azt a célt szolgálják, hogy távol tartsák az USA-t a háborútól.
Emellett a két fél között a békés együttélés alapvető feltételeiben sincs egyetértés, Izrael számára a minimum az volna, ha Teherán lemondana az urándúsításról, míg az irániak szemében jelenleg ez az az áldozat, amire semmiképpen nem hajlandók.
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. A cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változások kerülnek bemutatásra.
Még mintegy 186 milliárd forint kedvező feltételű pénzügyi forrás érhető el az EXIM-nél a Demján Sándor Program keretében meghirdetett konstrukciókban.
Hiába próbálja magát a kormány nemzetközi tényezőnek bemutatni, 15 év dúlás után hatalmas feladat lesz újjáépíteni Magyarország tekintélyét a diplomáciában – mondja Hegedűs Dániel, a German Marshall Fund regionális igazgatója. Mi várható 2026 áprilisáig? Mi lenne a legveszélyesebb forgatókönyv a kormányváltás szempontjából? Mi lehet Amerika szerepe a Fidesz választási eredményében?
A közel 50 millió dolláros nászünnep a mérhetetlen pazarláson túl a társadalmi érzéketlenség jelképévé is vált.
A pincészet vezetőjét költségvetési csalással gyanúsítják.